Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Podpora samostatného bydlení

img_eu_pk.jpg
Sociální služba podpora samostatného bydlení je spolufinancována z ESF+ prostřednictvím OPZ+, SR ČR a Pardubickým krajem  v rámci realizace projektu Podpora dostupnosti sociálních služeb v Pardubickém kraji, reg.č. CZ.03.02.01/00/22_003/0000408.
 Viz. odkaz:  www.pardubickykraj.cz/projekty-spolufinancovane-eu-osv

Připravujeme.

 

Poslání:

Posláním služby podpora samostatného bydlení je pomáhat dospělým lidem s mentálním a kombinovaným postižením žít samostatně ve vlastním domově a vést běžný život podle svých přání a potřeb. Podporujeme je v každodenních činnostech, rozhodování i zapojení do života komunity. Respektujeme jejich důstojnost, svobodu volby a právo žít život po svém.

Cílová skupina:

Služba je poskytována lidem s vrozeným mentálním postižením nebo získaným mentálním postižením, projevujícím se úbytkem kognitivních funkcí a intelektu, případně s kombinovaným postižením, např. přidruženým tělesným či smyslovým postižením. Při vstupu do služby je u osoby se získaným mentálním postižením požadován produktivní věk, kterým současně nespadá do cílové skupiny služeb pro osoby s Alzheimerovou chorobou a jinými typy demence.

Služba se poskytuje osobám od 18 let a je poskytována na území odpovídající správnímu obvodu obce s rozšířenou působností Žamberk.

Kapacita služby: 

Kapacita služby je vymezena počtem 15 aktivních smluv a ročním objemem přímé podpory poskytované uživatelům.

Místo poskytování služby:
Služba je poskytována v domácnostech uživatelů služby na území odpovídající správnímu obvodu obce s rozšířenou působností Žamberk. 

Výpis z registrace služby:
 5189487  

Zásady poskytované služby:

  • Respekt a důstojnost jako základ všeho
    Každého uživatele vnímáme jako rovnocenného člověka s vlastním příběhem, potřebami a hodnotami. Chováme se s úctou k jeho právům, rozhodnutím a soukromí.
  • Individuální přístup, ne šablony
    Podpora vychází z konkrétní situace a přání každého člověka. Společně plánujeme služby tak, aby dávaly smysl právě jemu – podle jeho tempa, stylu života a možností.
  • Podpora samostatnosti a růstu
    Nebereme lidem z ruky, co zvládnou sami. Povzbuzujeme ke každodenním krokům, které vedou k větší nezávislosti a sebevědomí.
  • Profesionalita a lidský přístup v rovnováze
    Naši pracovníci jsou kvalifikovaní, zkušení a pravidelně se vzdělávají. Přitom zůstávají lidmi – přístupnými, spolehlivými.
  • Zapojení do běžného života
    Podporujeme uživatele v udržování vztahů, aktivitách v komunitě a využívání veřejných služeb. Pomáháme jim být součástí společnosti, ne na jejím okraji
  • Etika a důvěra jako trvalý závazek
    Veškerá naše práce vychází z etických hodnot, které máme zakotvené v Etickém kodexu. Důvěra je pro nás klíčovým prvkem vztahu mezi pracovníkem a uživatelem.

Uznáváme, že sexualita a přirozené riziko jsou nedílnou součástí lidského života.

Etický kodex zaměstnance představuje  morální závazek upravující mravní postoje, chování a jednání všech zaměstnanců vůči uživatelům služeb a jejich zákonným zástupcům, rodičům a osobám blízkým, vůči ostatním zaměstnancům v pracovních týmech, vůči partnerům domova, vůči veřejnosti a také vůči organizaci samotné.
Etický kodex zaměstnance domova se stejně tak vztahuje i na další osoby působící v Domovu pod hradem Žampach v mimopracovněprávním vztahu.

Cíle služby:

  • Uživatel žije samostatně ve vlastním bytě tak, jak si přeje, s respektem k jeho potřebám a bezpečí
  • uplatňuje svou samostatnost v souladu se svými schopnostmi a přáními
  • rozhoduje o svém životě a je motivován k aktivnímu zapojení
  • má možnost trávit volný čas dle svých představ
  • udržuje sociální kontakty a využívá běžně dostupné služby
  • je informován o svých právech a povinnostech

Základní činnosti služby:

Služba podpora samostatného bydlení zahrnuje základní činnosti stanovené pro tuto službu zákonem o sociálních službách, je poskytována terénní formou.

  • pomoc při zajištění chodu domácnosti,
  • výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti,
  • zprostředkování kontaktu se společenským prostředím,
  • sociálně terapeutické činnosti,
  • pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí.

Služba je poskytována denně od 8:00 do 18:00.

Po individuální domluvě je možné přizpůsobit čas podpory dle potřeb uživatele a provozních možností.

Úhrada služeb:

Uživatel služby hradí skutečně provedené úkonů podpory dle měsíčního výkazu a vyúčtování v hodinové sazbě sjednané ve smlouvě o poskytnutí sociální služby.

Informace k úhradě jsou uvedeny v záložce "ŽADATEL - Úhrada"

Informace pro zájemce o službu

Kontakty pro informace, tiskopisy pro žadatele o službu a vzory smluv, aj. Tyto informace jsou uvedeny v záložce "ŽADATEL".  


Více informací získáte u našich sociálních pracovnic - kontakty - zde